Kerkoj shtepi me qera

E diela shqiptare - Ka nje mesazh per ty - Pjesa 1! (05 nentor 2017)

Te gjesh nje apartament qera ne Tirane shpesh eshte nje pune jo e lehte. Neme eksperiencen tone ne tregun e pronave te paluajteshme kemi krijuar nje permbledhjeve te varianteve me te mira.

kerkoj shtepi me qera

Me poshte do te gjeni nje te listuar te gjithe apartamentet e ofruar per qiradhenie ne Tirane. Nese kerkimi juaj bazohet ne nje zone te caktuar te Tiranes mund te perdorni kerkimin ne harte ne menune e faqes tone. Listimet e meposhtme jane per qiradhenie afatgjata dhe jane te perditesuara vazhdimisht. Ne mundohemi te ofrojme per ju kushtet dhe cmimet me te mira. Per cdo pyetje apo kerkese te vecante mos hezitoni te na kontaktoni.

Toggle navigation. Lloji prones. Apartament me qera ne rrugen Muhamet Gjollesha ne Tirane. Pozicionohet ne rrugen kryesore ne nje zone shume te qete dhe te zhvilluar te Tiranes me Ndodhet ne katin e dyte te nje vile. Ka nje siperfaqe prej 65 m2 te organizuar ne sallon, kuzhine, dy Apartamenti ndodhet ne katin e katert te nje pallati te vjeter.

Ka nje siperfaqe prej 72 m2 te organizuar Apartament me qira ne zonen e Ish Fushes se Aviacionit ne Tirane. Apartamenti ndodhet ne katin e 11 te nje pallati te ri. Ka nje Apartamenti ndodhet ne katin e dyte te nje pallati te ri. Ka nje siperfaqe prej m2 te organizuar ne Apartament me qera ne rrugen Tish Dahia ne Tirane. Ndodhet ne katin e gjashte ne nje pallat te ri te ndertuar vitet e fundit. Apartamenti ka siperfaqe prej Ndodhet ne katin e nente dhe te fundit te nje pallati te ri me nje siperfaqe te brendshme prej Shtepia ofron nje siperfaqe prej m2 e Ndodhet ne katin e dyte te nje pallati te ri.

Ka nje siperfaqe totale prej 68 m2 e Ndodhet ne katin e 9-te te nje pallati te ri me 2 ashensore. Shtepia ka nje siperfaqe prej m2 dhe Shtepia ndodhet ne katin e 8 te nje pallati buze rruge kryesore.

kerkoj shtepi me qera

Me nje siperfaqe totale prej m2 ky Shtepia ndodhet ne katin e peste te nje pallati te ri.Premium Lexo detajet. Apartamenti eshte i kompletuar me mobilje te reja dhe punime cilesore,apartamenti eshte i shtruar me parket i mire administruar.

Prona ne shitje, Prona me qera

Jepet apartament me qera rruga myslym shyri. Kerkoj nje vajze per ndarje qeraje. Ambjenti eshte i mobiluar komplet. Jepet me qera super apartament i mobiliar me te gjitha kushtet bashkekohore. Kryqezimi rr. Kerkohet 1 vajze per ndarje qerajeaktualisht jemi 4 vajza. Kerkoj nji apartament me qera ne zonen e kombinatit mundesisht ne rrugen fabrika e qelqit ose tek pallatet dilo ose pallatet derveni ose tek mapot.

Gjakovë | Vendbanime | Shtëpi

Jepet shtepi private me qera tek vilat gjermane. Jepet nje dhome me qera e mobiluar prane gjykates administrative Shtepi me qera dhe oferta per apartamente me qera ne Tirane dhe gjithe Shqiperine. Identifikohu Regjistrohu! Publiko Njoftim al English Albanian Italian.

Rregullat - Reklama - Rreth nesh - Publiko Njoftim. Per te gjithe ju individ, punonjes apo sipermarres qe deshironi te merrni nje leje qarkullimi me makine duhet te aplikoni online.

Cmimi min. Cmimi max. Distance Km nga qendra Te Gjitha 0. Opsione Online 34 lexues 9 njoftime ne pritje. Premium 1. Mobilimi:E Mobiluar Euro. Mobilimi:E Mobiluar 35, Leke. Mobilimi:E Mobiluar 37, Leke.Leshohet garsonjere me qira ne Ulpiane perball konviktevete Fontana. Garsonjera ka dhome, banjo dhe ballkon. Eshte e renovuar. E pershtatshme per Z Banesa ka 55 m2 dhe gjendet ne katin e 3-te pa lift.

Leshohet banesa me qira te Rruga C, te banesat e Tregtise. Banesa ka 85 m2 dhe gjendet ne katin e te me lift. Banesa ka 65 m2 dhe gjendet ne katin e 4-te me lift. Posedon: Dhome Gjumi Sa Leshohet banesa kat shtepie sistem banesor me qira te Mati 1 afer rrethit. Banesa ka 98m2 dhe gjendet ne katin e 2-te. Leshohet edhe per studenta. Leshohet Garsonjere me qira ne L. Muhaxhereve, perball Hotel Afes. Banesa ka 40 m2 dhe gjendet ne katin e 7-te me lift.

Qmimi euro A Kontaki Leshohet Banesa me qira ne lagjen Arberia afer Ministris se Shendetsise me siperfaqe prej 92m2 Banesa eshte e mobiluar dhe posedon kete renditje : -Sa Banesa ka Sallon kuzhin 2 dhoma gjumi 1 banjo 1 ballkon Leshoj banes me qira ne Aberi, banesa eshte e mobiluar ne teresi, e re, mobile te reja, kati i 6-te, 95m2 Banesa posedon: - dy dhoma gjumi - sallon dh Banesa 75m2 me qira te "4Llulla" saktesisht shume afer me "Teatri Kombetar" ne zone shume te mire banimi ndodhet ne katin e pare, ka kete renditje: Leshohet Banesa me qira ne Lagjen Kalabria Emshir te Kullat e Arabve me siperfaqe prej 85m2 Banesa eshte e pa mobiluar dhe posedon kete renditje : Leshoj banes me qera gjindet mbrapa teatrit kombetar eshte e mobiluar per banim.

Depoziti i obkiguar.Okazion shitet shtepi 3 katshe te spitali durres me pamje nga deti 4dhoma 2guzhina 2sallone shtepia. Perfshihet truall me siperfaqe m2 Magazine Ne Rrashbull Durres shitet shtepi private dy-kateshe me m2 truall.

Me drita dhe uje te pishem. E pais. Shitet shtepia luksoze ne Kompleksin "Dieli" ne Kavaje-Durres. Shitet Apartament me nje pallat te Ri ,ndodhet ne zonen e ish kenetes lagja Nr17 pozicion shum komod.

kerkoj shtepi me qera

Shitet shtepi e mobiluar me pamje nga deti. Eshte tek kompleksi giardino. Kompleksi i vipave. Shtepi shtepi private e pozicionuar shume afer shkolles Italine ne nje zone shume te qete banimi. Shtepia eshte e sa po ber ne shitet per arsyje emigrimi super e bukur si kati par i kompletuar. Shitet shtepi vile 3 kate shum e bukur ne nje lagje mjaft te qet larg shurmave dhe pluhurit e mobilu.

Shitet nje shtepi me deumenta te rregullta ne Plazhin e Durresit. Shtepia eshte m2 shtepi dhe Mundesi shume e mire investimi Shitet vile ne Sukth, m nga Autostrata, prane shkolles 9 vjecare. Shitet Vila 3 kate karabina ne kenete Durres me siperfaqe kati perdhe m2kati I m2 dhe kati. Shtepi banimi 1 kat ndodhet perballa shkolles 9 vjecar 22 kilometra nga durrsi dhe 5 kilometra nga b. Shtepia ka nje siperfaqe trualli prej m2, 60m2 ndertim dhe 18 m2 verande. Organizohet ne dy dhom. Shtepia eshte me 3 kate.

Ka banje dhe nje oborr pre m. Me lulishte.Ekzistojne dhe website te ndryshem te cilet japin nje panorame te tregut te Pasurive te Patundshme ne qytetin ose ne rajonin perkates.

Link te ndryshem ne temen e kerkimit te apartamenteve, jane te renditur ne fund te artikullit. Si fillim, dua te ve ne dukje disa nga shkurtimet qe mund te hasen vazhdimisht neper njoftime, te cilat pershkruajne karakteristikat e apartamentit.

EG do te thote: Erdgeschoss kati perdhe. OG do te thote: zweites Obergeschoss kati i dyte. DG do te thote: Dachgeschoss kati i fundit me Papafingo. KM do te thote: Kaltmiete kostoja baze e qerase, pa perfshire Ngrohjen, Ujin ose shpenzime te tjera si te mirmbajtjes se Pronesise.

NK do te thote: Nebenkosten shpenzimet per mirembajtejn e Pronesise. WM do te thote: Warmmiete qeraja duke perfshire koston e ngrohjes. NMM Nettomonatsmiete do te thote: qeraja mujore e thate, pa ngrohje, elektricitet, uje, plehra. WBS do te thote: Wohnberechtigungsschein leje per te mare nje apartament te suvensionuar nga shteti.

Ekzistojne tipologji te ndryshme kontratash persa i perket kohezgjatjes. Nese nenshkruhet nje kontrate e tipit unbefristeter Mietvertragdomethene qe qeraja nuk ka afat skadence. Ne kete rast, nese me vone do te deshironi te nderroni shtepi, duhet ti dergoni pronarit njoftim anullimi minimumi 3 muaj perpara. Tip tjeter kontrate eshte befristeter Mietvertrag, ku fiksohet koha e ndejtjes.

Beni kujdes nga ku lloj akordi; pronari i apartamentit mund te pretendoje qe ju te rrini ne apartament per te gjithe koheshtritjen e ujdise, dhe ne rast se deshironi te nderroni apartament, mund te pretendoje qe te paguani te gjitha muajt e qerase deri ne skadencen naturale te kontrates.

Mos harroni qe mbasi te keni nenshkruar kontraten, si ju dhe pronari, jeni te lidhur mbas kushteve qe keni firmosur. Gjithsesi paradhenja nuk mund te kaloje shumen e 3 muajve qera. Zakonisht paradhenja depozitohet ne nje konto bankare te dedikuar. Megjithate, nen kushte te caktuara, pronari i apartamentit mund edhe te zbresi nga Paradhenja kosto riparimesh te verifikuara gjate kesaj kohe.

Keshilloj me poshte disa nga motoret e kerkimit per shtepia dhe apartamenteve me qera ne mbare gjermanine, si nga privatet dhe nga agjensite. Immobilienscout24 shquhet ne gjermani per ofertat e gjera te shtepiave dhe thjeshtesia ne gjetje. Keshillohet rregjistrimi.

Wohnungsboerse per oferta direkte nga privati te privati. Immowelt shtepia dhe apartamente nga privatet dhe agjensite.

Dhe se fundmi ebay-kleinanzeigensipas mendimit tim me interesanti. Spese gjinden njoftime lokale ku ke te besh drejt per drejt me vete pronaret, te cilet jane pergjithesisht pak a shume te disponueshem per te trajtuar cmimin final pas nje takimi.

OG do te thote: zweites Obergeschoss kati i dyte DG do te thote: Dachgeschoss kati i fundit me Papafingo KM do te thote: Kaltmiete kostoja baze e qerase, pa perfshire Ngrohjen, Ujin ose shpenzime te tjera si te mirmbajtjes se Pronesise NK do te thote: Nebenkosten shpenzimet per mirembajtejn e Pronesise WM do te thote: Warmmiete qeraja duke perfshire koston e ngrohjes NMM Nettomonatsmiete do te thote: qeraja mujore e thate, pa ngrohje, elektricitet, uje, plehra.Neme eksperiencen tone ne tregun e pronave te paluajteshme kemi krijuar nje permbledhjeve te varianteve me te mira per apartamentet ne shitje ne Tirane.

Nese kerkimi juaj bazohet ne nje zone te caktuar te Tiranes mund te perdorni kerkimin ne harte ne menune e faqes tone. Listimet e meposhtme jane te perditesuara vazhdimisht. Ne mundohemi te ofrojme per ju kushtet dhe cmimet me te mira. Per cdo pyetje apo kerkese te vecante mos hezitoni ten a kontaktoni.

Toggle navigation. Lloji prones. Apartamenti ndodhet ne katin e peste te nje pallati te ri. SIperfaqja totale e apartamentit eshte Apartamenti ndodhet ne katin perdhe ne nje nga rezidencat me te mira ne Tirane. Sipefaqja totale eshte m Apartamenti ndodhet ne katin e trete te nje pallati te ri. Siperfaqja totale e apartamentit eshte Pozicionohet ne katin e 9-te dhe te fundit te nje pallati te ri dhe Ndodhet ne katin e 7 te nje pallati me 2 ashensor.

Siperfaqe totale prej 80 m Pozicionohet ne katin e dyte te nje pallati te ri me ashensor. Siperfaqja prej 70 m2 organizohet ne Ndodhet ne katin e dyte te nje prej ndertesave te rezidences. Siperfaqja totale e apartamentit Apartamenti ka nje Ndodhet ne katin e dyte te nje pallati te ri te ndertuar ne vitin Ndodhet ne katin e dhjete te fundit te nje pallati te ri te ndertuar ne vitin Shtepia ka nje Ndodhet ne katin e peste jo te fundit te nje pallati te vjeter.

Ofron nje siperfaqe prej 80 m2 e Apartament dupleks per shitje ne zonen e Bllokut ne Tirane. Ndodhet ne katin e trete dhe te katert te nje pallati te ri. Apartamenti ofron nje siperfaqe teShtepia ka s. Vila dhe toka jane me hipoteke. Ne nje Nga zonat me te mira dhe me te qeta te Tiranes! Zona ka dhe mundesi per ndertime pallatesh. Shitet shtepi ne kus te kasharit shpia disponon 2mije metra toke dhe eshte e ndertuar ne me. Shitet apartamen te flori dibosko kati i 2. Kulla 2. Ne lagjen Myslym Shyri shesim hyrje ne katin e trete moderne dhe me akspozim nga lindje perendim.

Shitet shtepi private rruga njazi meka 50 m nga rruga dibres,shtepia disponon 2 dhoma gjumi gzhine s. Apartament kati i 3 ne nje pallat ekzistues, buze rruges kryesore. Holl i madh, dhome gatimi me drit. Shitet shtepi private ne vor fahati Berzez 6 km larg nga Citi Park rruga me asfalt deri afer shtepis. Apartamenti eshte totalisht i mobilua. Ne zonen me te shtrenjte te Tiranesshitet me cmim okazion ose ndrohet nje apartament me nje me t.

Eshte e pajisur me dokumenta t. Apartamenti ka nje siperfaqe 94 m2 dhe eshte i p. Vila organizohet ne dy kate me siperfaqe totale. Shitet vile e bashkangjitur tek Gjiri Lalzit tek Rezidenca Lura 1. Vila ka strukture 2 kateshe me s. Me nj. Shitet toke dhe objekt magazinimi d.

Tek xhamlliku Rr. Banese private me metra toke Rruga3 Vellezerit kondi. Ngjitur me vilat amerikane Tirane.


thoughts on “Kerkoj shtepi me qera”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *